lutego 17, 2020

Nowe bilety w ZKM Białogard

Nowy rok przyniósł zmiany biletów także w Białogardzie. Miasto wprowadza 45-minutowe bilety przesiadkowe z nowym logo. Gratka dla kolekcjonerów biletów komunikacji miejskiej.


15 lutego, dzień po Walentynkach w Białogardzie pojawiły się nowe bilety komunikacji miejskiej z odświeżonym wzorem. Nowy wzór kolorystyką nawiązuję do poprzedniego, zmienia się jedynie funkcjonalność biletów. Od 15 lutego na bilecie za 2,40 zł będzie można podróżować 45 minut i to na wszystkich liniach (a jest ich trzy) i to z możliwością przesiadki. Na biletach pojawia się również nowe logo ZKM Białogard. oraz adnotacja upamiętniająca 45-lecie Komunikacji Miejskiej w Białogardzie.

Co ciekawe, ceny biletów w ZKM nie pójdą w górę, zmieni się natomiast wzór graficzny biletów autobusowych. 
Mieszkańcy Białogardu mogą kupić nowe bilety od 15 lutego w siedzibie ZKM oraz punktach sprzedaży w cenach 2,40 zł - bilet normalny i 1,20 zł - bilet ulgowy. Bilety ze starym logo będzie można wykorzystać do końca miesiąca i to na nowych zasadach. 

W Białogardzie uproszczony zostanie również cennik biletów miesięcznych, ale to dopiero 1 marca. Od tego czasu wszystkie bilety miesięczne będą obowiązywały na wszystkich liniach autobusowych komunikacji miejskiej w Białogardzie.


Komunikację Miejską w Białogardzie uruchomiono 1 maja 1975 roku i miała za zadanie zapewnić połączenie między oddalonymi od centrum osiedlami. Pierwsze trasy obejmowały połączenia między cmentarzem a Pętlą Połczyńską oraz pomagały mieszkańcom Osiedla Olimpijczyków, znajdującego się na północy miasta sprawnie przejechać na osiedle Chopina czy Zwycięstwa. Komunikacja pomagała również mieszańcom Białogardu pracującym w Koszalinie każdego poranka sprawnie przetransportować się na dworzec kolejowy. 

Zakład Komunikacji Miejskiej z siedzibą przy ul. Ustronie Miejskie 1 oficjalnie został powołany w życie 1 stycznia 1997. Siedziba ZKM nie zmieniła się do dziś. Do 1996 roku komunikacja stanowiła główny dział następcy prawnego Zakładu Usług Komunikacyjnych, a tabor autobusowy był wydzielony z Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Koszalinie. W tych latach WPKM obejmowało prócz Koszalina i Białogardu także Kołobrzeg i Szczecinek.

2 komentarze:

  1. Bardzo ładny wzór. Ciekawe co oznaczają te trzy obrazki w logo?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładne zdjęcia. Nie wiedziałam, że w Białogardzie są tak tanie bilety. U nas 3,00 złotych

    OdpowiedzUsuń